Medve Matektábor 2015 - Pusztafalu

Pusztafalu, Öreg Bence tábor, 2015. július 10. - 2015. július 19.

2015. július 10-19. között immár ki sem lehet számolni, hányadik alkalommal táboroztunk "második otthonunkban", Pusztafalun. Annyi bizonyos, hogy nyári táboraink közül ez volt a harmincadik turnus, és egyben az első tíznapos tábor!

A Medve Matektábor jól bevált programjai és néhány kreatív újdonság ebből a táborból sem hiányozhattak: foglalkozások, tortúra, tételátadás, sportviadalok, egész napos túra, kincskereső, Medve-tőzsde, batka-árverés és még sok más izgalom biztosította a jó hangulatot.

Három napra a tábor vendége volt Lénárt István, a világhírű Lénárt-gömb feltalálója. A Lénárt-gömb egy rendkívül hasznos térgeometriai oktatási segédeszköz, amellyel a gömbi geometria rejtelmeibe nyerhetünk szemléletes betekintést. Tanár Úr, köszönjük az élményt!

A Debreceni Egyetemről érkezett a táborba Páles Zsolt Tanár Úr, Széchenyi-díjas matematikus, valamint Bessenyei Mihály egyetemi docens - mindketten egy-egy érdekes előadással színesítették tovább a táborok mindennapjait.

A tábor vendégül látta a Magyar Telekom Okosdigitális programjának előadóit, akik a felelős internethasználatról tartottak előadást a fiataloknak.

Vendégünk volt a Legyen más a szenvedélyed! program küldöttsége is, akik az Animal Cannibals vezetésével egy óriási hangulatú bulit és játékos estet rendeztek a táborban. Igen, az Animal Cannibals valóban fellépett a pusztafalui matektáborban is!

A táborozók ellátogathattak Hollóházára, kipróbálhatták a pálházi kisvasutat, megcsodálhatták a szlovákiai Izra-tavat, és elmerülhettek a zempléni táj magával ragadó szépségében.

És ha mindez nem lett volna elég, a batkaboltban a táborban szerzett batkákért cserébe mindenki bevásárolhatott, így a gyerekek értékes ajándékokkal térhettek haza.

Ennyi élményt nehéz lenne egy hétbe belezsúfolni. Épp ezért lett tíznapos ez a tábor! A recept bevált, 2016-ban sem adjuk alább! :)

Tábori képek

A további képekért kattints a képre!

A tábori dal

Résztvevők

CsoportNévÉvfolyamIskolaVáros
ABaumann Jonathan Lucas6.Esztergomi Dobó Katalin GimnáziumEsztergom
ABenkő Gábor5.Budapest XXI. Kerületi Katona József Általános IskolaBudapest
ABordás Karolina5.Németh László GimnáziumBudapest
ACserép Dániel6.Esztergomi Dobó Katalin GimnáziumEsztergom
AEisemann György6.Testnevelési Egyetem Gyakorló Sportiskolai Általános Iskola és GimnáziumBudapest
AKoós Anna5.Budafoki Kossuth Lajos Magyar - Angol Két Tanítási Nyelvű Általános IskolaBudapest
AKovács Bálint Máté5.Kazinczy Ferenc Református Általános IskolaTiszaújváros
AKovács Tímea Éva5.Budafoki Kossuth Lajos Magyar - Angol Két Tanítási Nyelvű Általános IskolaBudapest
AÓnodi Csenge5.Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános IskolaKecskemét
APintér István5.Németh László GimnáziumBudapest
APollak Kotoro Leopold5.Sciennes Primary SchoolEdinburg
ASzalanics Tamás5.Szent Imre Katolikus GimnáziumNyíregyháza
AVarga Fábián6.Rozsnyói Református AlapiskolaRozsnyó
BCsala Ádám6.Németh László GimnáziumBudapest
BHubay Jenő Zoltán6.Budapest VI. Kerület Bajza Utcai Általános IskolaBudapest
BKillin Beáta6.ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló GimnáziumBudapest
BKovács Mihály6.Derecskei Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti IskolaDerecske
BKucsma Lehel Péter6.Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai IntézetEger
BKulcsár Kevin6.Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és Alapfokú Művészeti IskolaBiharkeresztes
BLaczkó Réka6.Debreceni Egyetem Arany János Gyakorló Általános IskolájaDebrecen
BNguyen Anna6.ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló GimnáziumBudapest
BNguyen Hai Anh6.ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló GimnáziumaBudapest
BNóniusz Gábor6.Budapest XVII. Kerületi Balassi Bálint Nyolcévfolyamos GimnáziumBudapest
BSchnéberger Manassé6.Ciszterci Szent István GimnáziumSzékesfehérvár
BSzűcs Klára Réka6.Érdi Vörösmarty Mihály GimnáziumÉrd
BVanderer Hajnalka6.Budapest XIV. Kerületi Herman Ottó Általános IskolaBudapest
KAndó Viola6.Szegedi Tudományegyetem Ságvári Endre Gyakorló Általános IskolaSzeged
KBalázsi Laura7.Nyírbátori Magyar - Angol Kéttannyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti IskolaNyírbátor
KBalogh Csenge Ágota7.Szent Margit Általános Iskola Szent László TagiskolájaBicske
KBaráth László7.Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti IskolaSzolnok
KDavitko Oliver7.Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és AlapiskolaKassa
KFóti Neszta6.ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló GimnáziumBudapest
KGablyasz Dániel Péter7.Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és AlapiskolaKassa
KKaptás Flóra7.Kecskeméti Bányai Júlia GimnáziumKecskemét
KKecse Nagy Gergely7.Kispesti Gábor Áron Általános IskolaBudapest
KKórodi Kristóf6.ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló GimnáziumBudapest
KKukoricás Dávid7.Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és AlapiskolaKassa
KMárki-Zay János6.Szegedi Zrínyi Ilona Általános IskolaSzeged
KPapán Attila7.Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és AlapiskolaKassa
KSzőcs Áron6.MontreálMontreál
KWilliams Hajna6.Szegedi Tudományegyetem Ságvári Endre Gyakorló Általános IskolaSzeged
LBozóki Enikő7.Kecskeméti Bányai Júlia GimnáziumKecskemét
LBüki Balázs7.Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBudapest
LFrcska Döme Ákos6.Békásmegyeri Veres Péter GimnáziumBudapest
LGril Olivér7.Jókai Mór Német Nemzetiségi Általános IskolaBudapest
LHorváth Bendegúz Győző7.Nyugat-magyarországi Egyetem Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumSzombathely
LJánosy Zsófia7.Ibolya Utcai Általános IskolaDebrecen
LKecskés Bence7.Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános IskolájaDebrecen
LKecskés Dorka7.Szent II. János Pál Óvoda, Általános Iskola és GimnáziumBudapest
LKovács Anna7.Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános IskolaKecskemét
LKovács Borbála7.Debreceni Fazekas Mihály GimnáziumDebrecen
LSzéplaki Péter Soma7.Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBudapest
LSzerecz Vilmos7.Németh László GimnáziumBudapest
LVarga Pál Patrik6.Újbudai Teleki Blanka Általános IskolaBudapest
LWeisz Máté Barnabás7.Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti GimnáziumSzeged
LWeisz Viktória Réka7.Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti GimnáziumSzeged
MAdámy Márton7.Kempelen Farkas GimnáziumBudapest
MAntal Karolina Rita7.Budapest I. Kerületi Toldy Ferenc GimnáziumBudapest
MCsahók Mihály7.Németh László GimnáziumBudapest
MHanics Mihály8.Vári Emil Általános IskolaKisvárda
MHeller-Szabó Anna7.Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti GimnáziumSzeged
MKocsis Anett7.Révai Miklós Gimnázium és KollégiumGyőr
MKorbai Gyöngyvirág7.Budapest I. Kerületi Toldy Ferenc GimnáziumBudapest
MLévay Kristóf7.Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium és Zenei Alapfokú Művészeti IskolaBudapest
MNagy Domonkos Kristóf7.Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBudapest
MNagymihály Zita Panka7.Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti GimnáziumSzeged
MNémeth Ágoston7.Kempelen Farkas GimnáziumBudapest
MRajkai László7.Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBudapest
MSzűcs Ádám8.Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és KollégiumDunaújváros
MTarnay Márton7.Jókai Mór Német Nemzetiségi Általános IskolaBudapest
MTubak Dániel7.Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti GimnáziumSzeged
NBakó Anna8.ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és KollégiumBudapest
NBorka Bálint8.Szent Benedek IskolaközpontBudapest
NCsörgő Dávid Sándor8.Kecskeméti Bányai Júlia GimnáziumKecskemét
NDürgő Virág8.Derecskei Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti IskolaDerecske
NGál Milán8.Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti IskolaSzolnok
NGrósz Kíra8.Derecskei Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti IskolaDerecske
NHubay Csenge8.ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és KollégiumBudapest
NKis Roland8.Kecskeméti Bányai Júlia GimnáziumKecskemét
NKocsis Gergő8.Budapest XIV. Kerületi Szent István GimnáziumBudapest
NKökény János8.Kecskeméti Bányai Júlia GimnáziumKecskemét
NMarozsi Ádám8.Kecskeméti Bányai Júlia GimnátiumKecskemét
NSipos Szilárd Zsolt8.Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és KollégiumSárospatak
NSzabó Árpád8.Nyíregyházi Apáczai Csere János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti IskolaNyíregyháza
NSzabó Marcell8.Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános IskolaHajdúszoboszló
NViszlai Blanka Marietta8.Miskolci Szabó Lőrinc Általános IskolaMiskolc
OAl-Sayyed Zakariás8.Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBudapest
OBachmann Laura Adrienne8.Miskolci Herman Ottó GimnáziumMiskolc
OBalázs Kinga9.Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és GimnáziumSzolnok
OBerényi Gergő9.Varga Katalin GimnáziumSzolnok
OBraun Titanilla8.Szegedi Tudományegyetem Ságvári Endre Gyakorló Általános IskolaSzeged
OEszter Ákos Endre9.Kiskunhalasi Bibó István GimnáziumKiskunhalas
OGyarmati Zalán9.Lehel Vezér GimnáziumJászberény
OGyimesi Felícia Gréta9.Verseghy Ferenc GimnáziumSzolnok
OHajdu Márton8.ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló GimnáziumBudapest
OHanák Zoltán8.Békásmegyeri Veres Péter GimnáziumBudapest
OMohácsi Márton8.Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBudapest
ONagy Enikő9.Hőgyes Endre Gimnázium és SzakközépiskolaHajdúszoboszló
OPólya Mátyás8.Nyíregyházi Krúdy Gyula GimnáziumNyíregyháza
ORuzsa Kata8.Szegedi Tudományegyetem Ságvári Endre Gyakorló Általános IskolaSzeged
OSipos Balázs Gergő9.Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és KollégiumSárospatak
OVarga Kristóf9.Makói József Attila GimnáziumMakó
XDobosi Ádám9.Jedlik Ányos gimnáziumBudapest
XKőrösi Ákos9.Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános IskolájaDebrecen
XKovács Bence10.Baktay Ervin GimnáziumDunaharaszti
XKovács Benedek9.ELTE Trefort Ágoston Gyakorló GimnáziumBudapest
XKucsma Luca10.Egri Dobó István GimnáziumEger
XMárki-Zay Anna9.Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti GimnáziumSzeged
XMartinusz Róbert Márk9.Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBudapest
XPap-Takács Noémi9.Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti GimnáziumSzeged
XRezsek Máté Vencel10.Szent Margit GimnáziumBudapest
XSebestyén Péter9.Debreceni Fazekas Mihály GimnáziumDebrecen
XSzakály Marcell9.Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBudapest
XSzőke-Milinte Botond9.Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBudapest
XTorpai Zsófia9.Eötvös József Gimnázium és KollégiumTata
XTóth Szabolcs Balázs9.Debreceni Fazekas Mihály GimnáziumDebrecen
YBalogh Júlia10.Nyíregyházi Főiskola Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumNyíregyháza
YBenkő Glória10.Földes Ferenc GimnáziumMiskolc
YBudai Éva10.Tóth Árpád GimnáziumDebrecen
YCs. Kiss Veronika10.Debreceni Fazekas Mihály GimnáziumDebrecen
YDobos Máté11.Kisvárdai Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és KollégiumKisvárda
YHegyes Andrea10.Nyíregyházi Krúdy Gyula GimnáziumNyíregyháza
YHraboczki Attila Márton10.Budapest XIV. Kerületi Szent István GimnáziumBudapest
YIgnéczi Orsolya10.Nyíregyházi Krúdy Gyula GimnáziumNyíregyháza
YKecse Nagy Bendegúz10.Budapest IX. Kerületi Weöres Sándor Általános Iskola és GimnáziumBudapest
YLengyel Letícia10.Nyíregyházi Krúdy Gyula GimnáziumNyíregyháza
YLukács Domokos10.Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti GimnáziumSzeged
YPántya Réka9.Gyöngyösi Berze Nagy János GimnáziumGyöngyös
YSum Csaba10.Nyíregyházi Krúdy Gyula GimnáziumNyíregyháza
YVadász András10.Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBudapest
YVáradi Mátyás10.Budapest XIV. Kerületi Szent István GimnáziumBudapest
ZBottlik Judit11.Budapest XIII. Kerületi Berzsenyi Dániel GimnáziumBudapest
ZCsapó Tamás11.Nyíregyházi Krúdy Gyula GimnáziumNyíregyháza
ZDukai Gábor11.Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és GimnáziumSzolnok
ZGál Dávid11.Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és GimnáziumSzolnok
ZKis Levente11.Hőgyes Endre Gimnázium és SzakközépiskolaHajdúszoboszló
ZLugosi Lilla11.Debreceni Fazekas Mihály GimnáziumDebrecen
ZMózes Árpád Benedek11.Földes Ferenc GimnáziumMiskolc
ZRuskó Eszter11.Debreceni Fazekas Mihály GimnáziumDebrecen
ZSelmeci Bianka11.Karinthy Frigyes GimnáziumBudapest
ZSzűcs Villő11.Érdi Vörösmarty Mihály GimnáziumÉrd
ZTörök Dániel11.Földes Ferenc GimnáziumMiskolc
ZTörök Ivett11.Debreceni Fazekas Mihály gimnáziumDebrecen
ZVághy Mihály11.Németh László GimnáziumBudapest
ZVarga Péter Tamás11.Hőgyes Endre Gimnázium és SzakközépiskolaHajdúszoboszló
ZVarnyú Dóra11.Debreceni Fazekas Mihály GimnáziumDebrecen
ZsBogáromi Dávid12.Kiskunhalasi Bibó István GimnáziumKiskunhalas
ZsFarkas Gitta12.ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és KollégiumBudapest
ZsFehér Anna12.Verseghy Ferenc GimnáziumSzolnok
ZsKalina József12.Földes Ferenc GimnáziumMiskolc
ZsKocsis Gábor Sándor12.Békásmegyeri Veres Péter GimnáziumBudapest
ZsKomlósi Teréz11.Nyíregyházi Krúdy Gyula GimnáziumNyíregyháza
ZsKovács Adorján Márk12.Miskolci Herman Ottó GimnáziumMiskolc
ZsKovács Bálint12.ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló GimnáziumBudapest
ZsKovács Panna11.Nyíregyházi Krúdy Gyula GimnáziumNyíregyháza
ZsKucsma Levente István12.Egri Dobó István GimnáziumEger
ZsMócsy Miklós12.Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBudapest
ZsPap-Takács Gergely12.Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti GimnáziumSzeged
ZsSzabó Eszter11.Nyíregyházi Krúdy Gyula GimnáziumNyíregyháza
ZsSzekrényes Regina12.Gyöngyösi Berze Nagy János GimnáziumGyöngyös
ZsTari Balázs12.Földes Ferenc GimnáziumMiskolc
ZsTóth Réka12.Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Szakképző IskolaBudapest

Szervezők

CsoportNév
ASajben Stefánia (Stefi)
AHegedüs Zsófia (Zsófi)
AKenéz Ágnes (Ági)
AFülöp Anna (Anna)
BTátrai Alida (Alcsi)
BZelena Réka (Réka)
KFüstös Vivien (Vivi)
KOláh Zsófia (Zsófi)
KDian Csenge (Csenge)
LKocsis Réka (Réka)
LVarga László (VaLaci)
LKovács Noémi (Noémi)
MLantos András (Bandi)
MBalogh Adrienn (Ada)
MGyimesi Bernadett (Csibe)
NPerjési Gábor (Szultán)
NHarsányi Tamás (Pitbull)
NKecskés Boglárka (Boglárka)
OMikulán Attila (blick)
OMárkus Bence (Bubu)
prBalogh Tamás László (Bill)
vePáles Zsolt ()
veLénárt István ()
veBessenyei Mihály ()
XKovács Péter (mizo)
XHadfi János (Jani)
X,Boross Péter (Miniszter)
X,Bayer Péter (Boylee)
X,Szőke Nóra Gabriella (Nóri)
YKátay Tamás (Katay)
ZKlausz Milán (Milán)
ZBuzás Attila (Attila)
ZsSzabó Dániel (Dani)
ZsTóth László Márton (Laci)